נבנה בשנת 1923. את המבנה תכנן האדריכל משה לובריניצקי, עבור משה בלומנפלד. הבית עוצב בסגנון אקלקטי. הבית החליף ידיים, ובשנת 1941 רכשה אותו חסיה אוקסהורן. חזית הבית סימטרית ועשירה בעמודים קלאסיים עשויים ברזל יצוק, קשתות רחבות וריבועים קטנים בסגנון ה’אר-נובו’.

החשמל 25

בית משה אוקסהורן, היבאון הגדול של מוצרי מכולת בתל אביב של שנות ה-30, נבנה בשנת 1924 על ידי האדריכל יוסף ברלין. החל משנת 1954, המבנה משמש למשרדי חברת החשמל.

מקווה ישראל 23- וילוז’ני באוהאוס.

הבית ברחוב החשמל 31 פינת מקווה ישראל 23 נבנה בשנת 1936 על-ידי האדריכל מרדכי רוזנגרטן, אדריכל ידוע אשר תכנן את המבנה בסגנון הבאוהאוס. בשנות ה-30 וה-40 הוקמו בתים רבים בסגנון הבאוהאוס בעיר תל אביב, ע”י אדריכלים יהודים שעלו לארץ בעיקר מאירופה והושפעו מסגנון זה. בתי הבאוהאוס בתל אביב, שנבנו לרוב עבור תושבים אמידים, מתאפיינים בעיקר בקווים פשוטים ותכליתיים ובמרפסות גדולות ופתוחות, כיאה לעיר השוכנת ליד הים.

ביולי 2014 השלימה קבוצת גאיה את רכישת המבנה עבור קבוצת רוכשים. המבנה מיועד לשימור קפדני.

פרויקט השימור מתבצע בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך שיחזור התוכניות ההיסטוריות וחיבור מראה המבנה לסביבה כיום. על מלאכת השימור אמון האדריכל יניב פרדו.

לבונטין 3

בית הדואר למשלוח חבילות הוקם ע״י צבי סטרכילביץ, יזם ופילנטרופ שנודע בקשריו עם הבריטים. לימים הוא השכיר את הקומה התחתונה לאחים קרסו, ילידי סלוניקי, והמבנה הפך לאולם לתצוגה של רכבים.

לבונטין 5

המבנה בלבונטין 5 (בשמו המקורי בית פרדס) הוקם בשנת 1931 ע”י חברת פרדס, אגודת קואופרטיבית של פרדסנים בע”מ ותוכנן ע”י האדריכל זקי שלוש.

המבנה שתוכנן ונבנה על שתי קומות הינו חלק משכונת רמת השרון (שנקראה קודם מודל פראם), גבולות השכונה היו: רחוב אלנבי ממערב, דרך פתח תקווה ממזרח ורח’ מקווה ישראל מצפון.

לבונטין 14

נבנה בשנת 1926 על ידי האדירכל יהודה מגידוביץ. בשנת 1935 רכשה את הבניין משפחת שאלתיאל שמוצאה מאנוסי ספרד. על פי סיפורים, בניה הנם צאצאים של דוד המלך.

לבונטין 16

נבנה בשנת 1925 על ידי האדריכל אברהם גולדמן, עבור ד”ר אברהם אבושדיד מראשוני הרופאים בארץ. גולדמן בחר לתכנן את הבית בסגנון המוכר של שנות העשרים, הסגנון האקלקטי.

ד”ר אברהם אבושדיד היה מראשוני ילידי הארץ שהוסמכו בתואר דוקטור לרפואה. ד”ר אבושדיד היה רופא בית אצל כמה מנכבדיה הערבים של יפו ופעל רבות להשכין שלום בין ערבים ליהודים.

אחותו של אברהם אבושדיד- לאה, נישאה לאיתמר בן אב”י, בנו של מחיה השפה העברית, אליעזר בין יהודה ומכאן בא שמו, אב”י הן ראשי תיבות של אליעזר בין יהודה. השניים התגוררו בבית ברחוב לבונטין 16.

איתמר בן אב”י, הילד העברי הראשון, נודע כעיתונאי וכנואם, שהקסים את שומעיו. דיירי הרחוב אהבו לספר, שאיתמר נהג לעמוד על המרפסת ולערוך חזרות בקול רם על נאומיו נוכח עוברים ושבים ברחוב. כיום פועלת במקום מסעדת אבושדיד.

על סיפור אהבתם הסוער והמדובר של איתמר בן אב”י ולאה אבושדיד במאה הקודמת – חפשו ״איתמר בן אב”י״ בגוגל.